42-260 Kamienica Polska, Romanów 68

+48 (34) 327 32 37

pl  en
O FIRMIE

HISTORIA DZIAŁALNOŚCI I PRZEKSZTAŁCENIA FIRMY „PREZ-MET”

 

Początki PREZ-MET sięgają 1967 roku, w którym to roku rozpoczęto działalność gospodarczą. Początkowo firma zajmowała się produkcją form wtryskowych, wykrojników i tłoczników, natomiast w 1993 roku podjęta została decyzja o przeprofilowaniu zakładu i rozpoczęciu produkcji maszyn i urządzeń do stolarki aluminiowej i z PVC.

Firma PREZ-MET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa powstała w 2015 roku. Spółka jest kontynuacją działalności prowadzonej przez pana Marka Klimka. W ciągu ponad 25 lat działalności w swym sektorze, firma doskonale poznała rynek maszyn dedykowanych branży stolarki otworowej. W efekcie stosowane przez PREZ-MET technologie i rozwiązania pozwalają konkurować z uznanymi zagranicznymi producentami maszyn. Firma jest przedsiębiorstwem niezależnym posiadającym nowoczesny park maszynowy, biuro projektowo-konstrukcyjne z działem B+R oraz hale: produkcyjne, montażowe i magazynowe. Obróbka elementów odbywa się na nowoczesnych obrabiarkach CNC. Wszystkie projekty, symulacje, analizy i obliczenia opierają się na wykorzystaniu nowoczesnych programów komputerowych to jest: Solid Works 3D CAD, SolidWorks Simulation, Mathcad, Visual Studio, TwinCAT itp. Wyprodukowane maszyny pracują w oparciu o technologię EtherCAT.

Przedsiębiorstwo posiada doświadczenie oraz wykwalifikowaną kadrę specjalistów. PREZ-MET posiada unikalne know-how dotyczące produkcji maszyn dla producentów stolarki okiennej. Firma posiada swój dział badawczo-rozwojowy oraz współpracuje z jednostkami badawczymi w celu ciągłego udoskonalania wyrobów. Efektem prac jest wiele innowacyjnych rozwiązań i technologii, a także szereg opracowanych i posiadanych patentów.

PREZ-MET jest największym producentem maszyn dla segmentu producentów stolarki otworowej w Polsce. Głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja maszyn do stolarki aluminiowej i PVC oraz produkcja pozostałych maszyn specjalnego przeznaczenia. Obecnie w ofercie firmy znajdują się maszyny do podstawowej produkcji i zautomatyzowane linie CNC oraz ciągi technologiczne. Są to m. in. przecinarki, piły, frezarki, frezarko – kopiarki, oczyszczarki, zgrzewarki, zagniatarki, stoły podawcze, linie zgrzewająco-czyszczące, linie zgrzewająco-obróbczo-czyszczące oraz centra tnące i centra obróbcze.

Przedsiębiorstwo prowadzi również sprzedaż części i podzespołów do produkowanych maszyn oraz usługi w zakresie naprawy i konserwacji wyprodukowanych maszyn – usługi serwisowe. Przewagą firmy PREZ-MET jest obsługa serwisowa. Serwisanci biorą czynny udział w procesie projektowania i budowania maszyn, dzięki czemu odznaczamy się bardzo sprawnie działającym działem serwisowym, posiadającym wszelką potrzebną wiedzę do zapewnienia naszym klientom dobrego stanu technicznego naszych maszyn.

Wymienione aspekty pozwalają na stały rozwój oferty przedsiębiorstwa oraz opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców.

pl | en